آمل ۰۱۱-۴۴۲۳۴۵۰۲ تهران ۰۲۱-۸۸۶۵۸۲۲۲   |   ۰۲۱-۸۸۶۵۸۲۲۳   |   ۰۲۱-۸۶۰۸۱۳۵۲  
ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت در واقع جایگزین ریشه دندان از دست رفته است. ایمپلنت پایه محکمی برای جایگزین متحرک یا ثابت (دائمی) دندان است که عملکرد و زیبایی دندان طبیعی را تقلید میکند.

 

ایمپلنت دندان


 

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت در واقع جایگزین ریشه دندان از دست رفته است. ایمپلنت پایه محکمی برای جایگزین متحرک یا ثابت (دائمی) دندان است که عملکرد و زیبایی دندان طبیعی را تقلید میکند. ایمپلنت با استخوان فک کاملا جوش میخورد و در جای خود ثابت و بدون حرکت و لغزش سالها باقی می ماند.

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت مزایای زیادی در بر دارد که عبارتند از:

بهبود ظاهر دهان و لبخند

بهبود تکلم

افزایش راحتی نسبت به دندان مصنوعی

راحت و طبیعی شدن فرایند غذا خوردن

افزایش اعتماد به نفس

افزایش سلامت دهان و دندان

دوام قابل توجه و بلند مدت

آسودگی به خاطر عدم نیاز به خارج کردن دندان

میزان موفقیت ایمپلنت دندان

میزان موفقیت ایمپلنت بستگی زیادی به موقعیت آن در فک دارد اما به طور کلی میتوان گفت موفقیت ایمپلنت 98 درصد می باشد و با مراقبت مناسب میتواند تا آخر عمر باقی بماند.

آیا همه میتوانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

در بیشتر موارد هر کسی که سلامت کافی داشته باشد که بتواند عمل جراحی دهان یا کشیدن دندان را انجام دهد، میتواند ایمپلنت بگذارد. بیماران باید لثه های سالم و استخوان پشتیبان کافی داشته باشند تا ایمپلنت را در جای خود نگه دارد. همچنین باید به رعایت بهداشت و مراجعات منظم به دندانپزشک، پایبند باشند. افرادی که خیلی سیگار مصرف میکنند، افرادی که بیماریهای مزمن کنترل نشده مانند دیابت یا بیماریهای قلبی دارند یا بیمارانی که تحت پرتو درمانی در ناحیه سر یا گردن قرار داشته اند باید به صورت منظم ارزیابی شوند. در صورتی که میخواهید ایمپلنت بگذارید ابتدا با دندانپزشک صحبت کنید.

 مطالب مرتبط:
انواع ایمپلنت دندان
آشنایی با اجزای ایمپلنت

نمونه کار های مرتبط


سوال خود را از متخصصین ما بپرسید .