پارسی|English|العربي
  • کانال آپارات دکتر میرزایی
  • کانال تلگرام دکتر میرزایی
+98 21 88205697
+98 912 4013258

دندانپزشکی بدون درد

لیزر اربیوم تحقق یک رویا

لیزر اربیوم تحقق یک رویا

لیزرهای خانواده اربیوم اکثر کارهای دندانپزشکی را با کیفیتی فراتر از روش های معمول دندانپزشکی انجام می دهند. درد، صدا، فشار و لرزش کمتر در ترمیم های بافت سخت و استریل بودن و خونریزی کمتر در جراحی های بافت نرم از جمله برتری های این دستگاه نسبت به درمان های متداول دندانپزشکی می باشد.

سفید کردن دندان ها (بلیچینگ)

سفید کردن دندان ها (بلیچینگ)

داشتن دندان های سپید از دیر باز یکی از دغدغه های بشر بوده است و انسان در طول سالیان دراز از مواد و روش های عجیبی برای سفید کردن دندان ها بهره برده است. اوره ی موجود در ادرار، اسید نیتریک، مخلوط پراکسید و اتر و مواد مختلف دیگری مورد امتحان قرار گرفته اند. از ابتدای قرن بیستم پراکسید هیدروژن و کاربامید پراکسید به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند.

تشخیص پوسیدگی دندان

تشخیص پوسیدگی دندان

پوسیدگی یک فرایند دینامیک و اساس و پایه ی آن بر از میان رفتن مواد معدنی دندان است. بنابراین هدف از تمامی روش های تشخیص پوسیدگی تعیین میزان از دست رفتن مواد معدنی است. پوسیدگی های دندان به دو دسته قابل طبقه بندی هستند: پوسیدگی های پیشرونده که از بین رفتن مواد معدنی به صورت فعال در آنها در حال انجام است. پوسیدگی های غیر فعال که از بین رفتن مواد معدنی در آنها متوقف شده است.

جراحی بافت های نرم دهان

جراحی بافت های نرم دهان

اشعه ی لیزر که چیزی غیر از پرتو متمرکز نور مرئی یا مادون قرمز نیست می تواند به جای تیغ جراحی به کار گرفته شود. تا به حال به این نکته اندیشیده اید که چرا حتی کلمه ی جراحی در داخل دهان نیز برایتان ناخوشایند است و گاه به سختی حاضر هستید این درمان را بپذیرید؟

درمان ریشه (روت کانال)

درمان ریشه (روت کانال)

اصولاً درمان ریشه با هدف حذف باکتری ها، عوامل عفونت زا و چرک و آلودگی های حاصل از آنها از کانال های موجود در ریشه ی دندان صورت می گیرد. در روش سنتی این درمان توسط ابزار سوزنی شکلی به نام فایل که دیواره های کانال اصلی موجود در داخل ریشه ی دندان را می تراشد صورت می گیرد. سپس کانال ریشه توسط مواد ضد عفونی کننده شستشو داده می شود.

درمان بیماری های لثه

درمان بیماری های لثه

بیماری های لثه فقط و فقط به یک دلیل ایجاد می شوند، التهاب و عفونت ناشی از باکتری های موجود در جرم و پلاک غذایی تجمع یافته بر روی طوق دندان ها لثه ها را بیمار می کند و به مرور زمان باعث از بین رفتن لثه و استخوان دربرگیرنده ی دندان می شود.

درمان دندان های حساس

درمان دندان های حساس

آیا شما هم از حساسیت دندان رنج می برید؟ آیا به هنگام خوردن چای داغ، بستنی، میوه و نوشیدنی های خنک دندان درد می گیرید؟ تا کنون برای درمان این حساسیت از چه درمان هایی استفاده کرده اید؟ خمیر دندان و دهانشویه ی ضد حساسیت؟ ژل های مخصوص درمان حساسیت؟ چقدر در این درمان موفق بوده اید؟

درمان آفت و تبخال

درمان آفت و تبخال

شاید خیلی از شما تا کنون تجربه ی ناخوشایند یک آفت دردناک که تا دو هفته یا شاید هم بیشتر امکان خوردن ونوشیدن را از شما سلب کرده و یا یک تبخال بد منظره بعد از یک شب بی خوابی یا تب و سرماخوردگی در اطراف لب و بینیتان ظاهر می شود را داشته باشید. احتمالاً داروها و درمان های زیادی را امتحان کرده اید و خوب می دانید که هیچ کدام از این درمان ها 100% جوابگو نیستند و درمان به زمان زیادی احتیاج دارد

لیزر کم توان

لیزر کم توان

لیزر درمانی کم توان (LLLT) به "لیزر درمانی نرم" و تحریک زیستی / biostimulation نیز معروف است. بیش از سه دهه است که در مقالات متعدد به کاربرد LLLT در مراقبت از سلامت پرداخته است. مطالعات و تحقیقات متعددی تاکید کرده اند که LLLT برای برخی کاربردهای خاص در دندانپزشکی موثر است.

دندانپزشکی در دوران بارداری

دندانپزشکی در دوران بارداری

آیا می توان در دوران بارداری به دندانپزشک مراجعه کرد؟ معجزه لیزر در درمانهای دندانپزشکی در دوران بارداری درمان بدون خطر .بدون استرس .بدون نیاز به تزریق بی حسی در حین بارداری مراقبت از لثه ها و دندانها اهمیت ویژه ای دارد. بارداری موجب تغییرات هورمونی میشود که خطر بیماریهای لثه را افزایش داده و در نتیجه میتواند بر سلامت رشد جنین تاثیر بگذارند. در اینجا توصیه هایی برای حفظ سلامت دهان پیش از بارداری، در حین و پس از آن آمده است